Veselý Kopec
thn_Foto_09.jpg thn_Foto_10.jpg thn_Foto_11.jpg thn_Foto_12.jpg
Foto_13 Foto_14 Foto_15 Foto_16
thn_Foto_13.jpg thn_Foto_14.jpg thn_Foto_15.jpg thn_Foto_16.jpg

V sobotu 15. 6. se žáci I. stupně a školní družiny vydali v rámci pokusného ověřování Vzdělávací programy paměťových institucí do škol  za poznáním. Tentokráte na exkurzi do Národního muzea v přírodě Vysočina. Nejdříve navštívili  Hlinsko, kde zábavnou formou poznávali život původních obyvatel roubených chaloupek v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku. Odpoledne strávili  ve skanzenu Veselý Kopec. Zde si s panem průvodcem prohlédli expozici stavení drobných zemědělců Českomoravské vrchoviny. Děti poznávaly  nejen stavení, ale i hospodářská stavení – sušku lnu a na ovoce, polygonální stodolu, technické památky na vodní pohon – mlýn s varnou povidel, olejnu…..U mlýna na vodní pohon, žáci vzpomínali na pohádky, které se v tomto objektu natáčeli…..Po občerstvení ve zdejší restauraci se děti vydaly zpět do svých domovů…..